נחש חדש בבית

אם אתה כמו רוב האנשים כאשר אתה מקבל חיית מחמד חדשה מכל סוג הדבר הראשון שאתה רוצה לעשות הוא ללכת ולהראות אותה לכל מי שאתה עלול לפגוש. אמנם זה בהחלט מפתה אבל זה אחד הדברים הגרועים ביותר שאתה יכול לעשות עם הנחש החדש. הם זקוקים לתקופה של הסתגלות במהלכה צריכים להרגיש בנוח עם הסביבה החדשה שלהם. משך הזמן הנדרש משתנה, אבל רוב המגדלים מסכימים כי זה בדרך כלל לוקח 5 עד 7 ימים. כמה שיותר יותר טוב. 

בזמן הזה כדאי שתעשה כמה דברים כדי לעזור לנחש להסתגל לבית החדש. 

התנהגות
מיקום טרריום

אל תניחו שהתנהגות של נחש אחד תהיה כמו נחש אחר. למרות ש90% מהזמן זה נכון, לכל נחש יש את הקריזות שלו, וגם בין שתי כרכני תירס (לדוגמא) אפילו מאותה הטלה, יהיה אחד נוח ואחד לא, קורה, זה משהו שבד"כ עובר עם הזמן ועם משחק נכון עם הנחש, ולפעמים לא עובר בכלל. חלק בוקעים קריזיונרים ונשארים ככה עד יומם האחרון, חלק בוקעים רגועים ובגלל טעות במהלך הגידול הופכים לקריזיונרים, הכל יכול לקרות, אז צריך ללמוד את אופי הנחש. יש נחשים שתוקפים שהם רעבים, ויש נחשים שלא יעשו כלום ולא משנה מה קרה להם.
חשוב לשים לב, כשבאים לשחק עם הנחש ולהרים אותו, שהוא רוצה/מוכן שירימו אותו ושהוא לא מתגונן, בכל מקרה, רצוי להרים באסרטיביות, ולא לנסות לתפוס את הנחש בזנב או בראש כדי להוציא אותו, כי הדבר הזה יגרור מגננה כמעט בכל מצב מצד הנחש ויגמר בביס. בד"כ שמשהו נגמר בביס זה גורר התנהגות יותר גרועה מבחינת המגדל בפעם הבאה ושוב, גלגל שלא נגמר.
לבוא עם כף יד פתוחה מעל הנחש, ולהרים מאמצע הגוף, לתת לנחש לראות אתכם לפני שמרימים ולא להפתיע אותו. ולא לבוא עם יד או אצבע לכיוון הפרצוף זה כנראה יגמר בביס.
******
תהיו תמיד מוכנים לקבל ביס, אף אחד לא מת מזה וכדאי לדעת מה ההרגשה בשביל לא לפחד, ברגע שלא תפחדו 2 דברים יקרו,
1. הנחש יראה שביס לא מרתיע אתכם, ובהרבה מקרים יפסיק את ההתנהגות הזו
2. לא תירתעו מביסים ולא תזיזו את היד אחורה בפחד ותגרמו לעצמכם ולנחש נזק.

בטרריום יש לשמור על צד חם וצד קר כמו אצל רוב הנחשים, בצידו הקר של הטרריום יש לשמור על טמפ של בערך 23 מעלות ובצידו החם של הטרריום הטמפרטורה צריכה להיות בערך 30 מעלות יש לוודא שלנחש יש אפשרות לעבור בין הצד הקר לחם בחופשיות , בטבע הטמפרטורה בדרך כלל צונחת בלילות. הנחש יבחר בכל שלב איפה הכי נוח לו להיות.
בשלב הראשון כדאי להניח את הטרריום במקום גבוה או בחדר שלא נכנסים אליו הרבה, כדי שתהיה פחות תנועה בעין. חדר ללא בעלי חיים בסגנון כלבים/חתולים שמטיילים כל הזמן או יכול לגעת בטרריום בצורה כלשהיא. 
להימנע ממגע עם הנחש לגמרי בימים הראשונים, לתת לו מסתור (או ענף עם צמחיית מסתור אם זה נחש עילי) ולעזוב אותו בשקט. 
לא לנסות להאכיל את הנחש בימים הראשונים, כמעט תמיד הנחש יסרב לאוכל, ואז תתחילו להילחץ משטויות ולהציק לנחש, דבר שיגרור סירוב בהאכלות הבאות ולגלגל שלא נגמר.
לבדוק את המצב המים כל יום ולא להחליף אם לא מלוכלך, אם מלוכלך להחליף ישר בלי לגעת בנחש (אפילו לא לבדוק אם הוא במסתור או מה הוא עושה עכשיו, או אם הוא חי, לא מעניין אתכם).
נקו לכלוך בצורה נקודתית כל יום, לא לנקות את כל הטרריום, רק את החלקים המלוכלכים ממש. 
אחרי שבוע אפשר להתחיל להציק לו ולנסות להרים, קצת כל פעם, לא לשגע אותו. אם הוא לא רוצה, לא בכוח. לחכות עוד קצת. לבדוק טמפרטורה שאתם לא מבשלים את הנחש, ומצד שני שלא קר, ולתת לו מנוחה לעוד כמה ימים (אולי הוא בדיוק בנשל ?! )

האכלה והמשך טיפול

אז יש נחש, שבוע בבית, לא התעסקת איתו, מצויין. אם ניסיתם להרים את הנחש או לא, אם קיבלתם ביס או לא, הנחש צריך לאכול.
דבר ראשון צריך לוודא שהנחש לא בנשל, רוב הנחשים בנשל לא יאכלו ולכן אין טעם לנסות בכלל. 
הכי קל זה פשוט לשאול את המוכר שממנו קניתםן מתי התנשל לאחרונה, אם מדובר בלפני הרבה זמן (מעל חודש) רוב הסיכויים שהוא כרגע בנשל ואין טעם. אם במבט על הנחש הוא נראה קצת אפרורי (צבעים דהויים) הוא כנראה בנשל. אם ראיתם את השלב של הצבע הדהוי אבל עכשיו הוא כבר לא ככה אבל עדיין לא ראיתם נשל, מצויין, זה אומר שעוד יום יומיים הנחש יתנשל. החזרה לצבע תקין אחרי תקופה שהנחש דהוי היא חלק מהתהליך ואין מה לדאוג. 
הדרך הפשוטה יותר להאכיל היא לשאול את המגדל איך הוא היה מאכיל ויותר חשוב מזה היא גם להקשיב למה שהוא אומר. אם הנחש היה רגיל לאכול מופשר, תאכיל מופשר, אם היה רגיל לאכול חי תאכיל חי. לפחות פעמיים שלוש עד ש"תלמד" את ההתנהגות. איך הנחש מתנהג באופן תקין זה דבר שחשוב לצפות בו ולהבין ( אני מדבר על הנחש הספציפי שלך ולא סתם נחש של מישהו אחר) ברגע שתדע איך נראית ההתנהגות נורמלית שלו תדע לזהות התנהגות לא תקינה.
אם תתחיל עם שטויות על ההתחלה לא תלמד כלום ורק תשאל שאלות כל היום, ולא תדע לענות על שאלות מנחות שישאלו אותך אנשים עם יותר ניסיון שינסו לעזור לך. 
בשביל לדעת אם נחש מתנהג כמו שצריך צריך לדעת מה ההתנהגות הרגילה שלו ולא במצבים קיצוניים. הכוונה מה הוא עושה בשאר הימים שאתה לא מתעסק איתו במשך היום, בלילה, כשאתה מחליף מים, כשאתה עובר ליד הטרריום... וכו'
נשמע דבילי, אבל חשוב... הנחש לא יכול להגיד לך שכואב לו, שחם לו, שקר לו, שמשהו מציק לו.. אז רק ע"י צפיה בהתנהגות ובשינוי שלה תוכל לנסות ולהבין אם משהו לא בסדר. 

פתרונות חימום לזוחלים

 רוצה ללמוד עוד על הזוחל שלך? 

מכרסמים להאכלה

למעבר לערוץ היוטיוב של הקהילה
לצפיה בסטוני הדרכה ועוד...

פרסם כאן

פרסם כאן

www.snakez.co.il | israel | shop for snake products | 0587999666

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now